IZRĀDES

Meistarklašu un konferences programmu papildinās iespēja noskatīties 3 lieliskas izrādes! 

Ar VIESIZRĀDĒM Mazajā zālē 1. un 3. OKTOBRĪ svētku programmas dalībniekus sagaidīs Kauņas Valsts leļļu teātris (Lietuva) un Grus Grus teātris (Somija)! 

2. un 4. OKTOBRĪ gaidāma PIRMIZRĀDE Latvijas Leļļu teātra jauniestudējumam LEĢENDĀRĀ IZRĀDE, kas veltīta teātra leģendārās režisores un mākslinieciskās vadītājas Tīnas Hercbergas (1921-2004) personības un radošās dzīves iepazīšanai. 

LAUVA UN PUTNS

Kauņas Valsts leļļu teātris (Lietuva)

1. oktobris - 18.30 

Latvijas Leļļu teātra Mazā zāle

3+
45 min
bez teksta

Šī luga ir smalks un iedvesmojošs stāsts par draudzību un tās nozīmi. Kādu dienu Lauva savā rudens dārzā atrod ievainotu Putnu. Šis Lauva atšķiras no citiem lauvām: viņš ir ļoti jūtīgs un gādīgs, tāpēc pieņem Putnu dzīvot savā mājīgajā mājā. Tā sākas negaidīta, bet patiesa un dziļa draudzība starp diviem ļoti atšķirīgiem dzīvniekiem. Dienas iet, Ziemassvētki nāk un iet, Putns kļūst labāks un vēlas ceļot, tāpēc draugu ceļiem neizbēgami jāšķiras... Tomēr patiesa draudzība nekad nepazūd - silta sajūta vienmēr ceļo kopā, un mīļš draugs dzīvo īpašā vieta - sirdī.

Režisore - Kata Csató (Ungārija)
Māksliniece - Jūlija Skuratova
Komponiste - Rita Mačiliūnaitė


Māksliniece Jūlija Skuratova par izrādes vizuālo risinājumu apbalvota ar ZELTA SKATUVES KRUSTU kategorijā Labākā objekta un leļļu teātra izrāde.

NEREDZAMĀS ZEMES

Grus Grus teātris (Somija)

3. oktobris - 14.00 un 18.00

Latvijas Leļļu teātra Mazā zāle

12+
50 min
bez teksta
Izrāde "Neredzamās zemes" ir tapusi 2015. gada pavasarī, reaģējot uz ārpasaules notikumiem, kad arābu pavasarim sekoja bēgļu krīze, kurā miljoniem cilvēku, bēgot no savām bombardētajām mājām un zemēm, devās uz Eiropu. Daudzi no viņiem ceļā gāja bojā, daudzi tā arī palika kā bēgļi bez mājām un cerībām uz nākotni.  Izrāde stāsta stāstu par viņiem - tā pēta ceļojumu, ceļojuma atcerēšanos, tā uzdod jautājumus par medijiem un mūsu pašu attieksmi pret migrantiem un plaisu, kas paplašinās, viņiem esot "citur", bet tomēr tik tuvu.

Kā pārvarēt plaisu starp to, ka mēs bēgļus redzam  kā mazas figūriņas TV ekrānā, un to, kāda ir šo bēgļu fiziskā un psiholoģiskā pieredze? Ar spēles palīdzību, mainot mērogu no miniatūrām figūriņām uz aktieriem ar visu ķermeni un izmantojot divus vienlaicīgus stāstījuma slāņus - mikro un makro - izrādes izpildītāji pārslēdzas starp šīm divām perspektīvām un mēģina saprast: kā īsti jūtas bēglis, kas atrodas bēgļu gaitās?

Izrādes autori un izpildītāji - Sandrina Lindgrena un Išmaels Falke - izmanto savus ķermeņus kā ainavas miniatūrām figūriņām, kuru haotiskais trimdas ceļojums tiešraidē  tiek filmēts ar mini kamerām. Skatītāji seko ģimenei ceļgalu kalnos ar sērkociņa kastītes lieluma helikopteru, ceļo ar improvizētu laivu pa vēderu jūru utt... Bērnišķīgas spēles veidā bez vārdiem tiek pastāstīts par tūkstošiem pārvietoto cilvēku, kuri cenšas izdzīvot, un viņu ikdienas drāmām.

LEĢENDĀRĀ IZRĀDE

Latvijas Leļļu teātris (Latvija)

2. oktobris, 19.00 - pirmizrāde

4. oktobris, 19.00 - jubilejas izrāde